Тези виступу Президента Будівельної палати України, Героя України П.С. Шилюка на відкритті круглого столу «Поліпшення інвестиційного клімату – основа розвитку будівельного комплексу та економіки України в цілому» 29.03.2017 року

 
 Шановні учасники круглого столу!

Шановні колеги, друзі!

         Я радий вітати всіх Вас на сьогоднішньому круглому столі, який вже традиційно проходить в рамках  будівельної виставки  «InterBuildExpo».

         У роботі нашого зібрання беруть участь:

•        Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Йосипович Андрієвський;

•        заступник міністра Мінрегіону Лев Ревазович Парцхаладзе;

•        Президент УСПП Анатолій Кирилович Кінах;

•        Президент Національної спілки архітекторів України     Володимир Миколайович Гусаков;

•        Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Віталійович Кудрявцев;

•        відомі у будівництві люди - представники будівельних компаній, проектних організацій, центральних та місцевих органів влади, громадських організацій.

Хочу подякувати усім Вам за те, що відгукнулися на нашу пропозицію обговорити  проблематику поліпшення інвестиційного клімату як основи розвитку будівельного комплексу та економіки України в цілому. 

Зрозуміло, що ця тема вибрана  не випадково, адже питання  розвитку будівництва напряму пов`язане з інвестиціями.

Що заважає сьогодні притоку інвестицій в будівництво?

Насамперед, це корупція і зарегульованість будівництва. Потрібно продовжувати дерегуляцію законодавства, зменшувати кількість дозвільних процедур у будівництві, робити їх більш прозорими, відміняти дольову участь, спрощувати умови отримання землі під забудову, тощо.

Останнім часом Міністерство, профільний комітет Верховної Ради багато тут вже роблять, проте знаємо, що ряд проблем ще існують.

Вирішимо їх - до нас підуть інвестори.

Сьогодні, як бачимо, будівництво потроху оживає. Індекс будівельної продукції в 2016р. порівняно з 2015р. становив 113,1%, у т.ч. індекс будівництва будівель – 115,2%, інженерних споруд – 111,0%.

У січні цього року також зафіксоване зростання галузі на 35% і ми  сподіваємось, що така позитивна тенденція збережеться і далі.

Проте, нам ще багато треба зробити щоб підняти роботу будівельного комплексу на той рівень, якого від нас чекає країна.  

Нам потрібні державні програми. Я не раз про це говорив. Мова йде про реконструкцію застарілого житлового фонду, будівництво орендного житла, розвиток індустріального домобудування і дуже важливо відновлення програм фінансування будівництва доступного житла. 

Сьогодні нам необхідно обмінятися думками щодо вирішення цих найважливіших питань, основних тенденцій на ринку будівництва та можливих ризиків, з якими ми можемо зіткнутися.

Запрошую Вас до конструктивної роботи.