Останні законодавчі та практичні зміни у сфері містобудівної діяльності наблизили послуги держархбудконтролю до громадян та бізнесу

     Децентралізація повноважень у сфері держархбудконтролю та вдосконалення законодавства в сфері містобудівної діяльності зробили максимально доступними адміністративні послуги в будівництві. Про це говорили під час регіональної наради з учасниками містобудівного процесу Рівненської області, що проходила з ініціативи місцевого Управління ДАБІ.

У заході взяли участь заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір, начальник Управління ДАБІ у Рівненській області Ігор Мічуда, представники новоутвореного органу держархбудконтролю міста Рівного, уповноважених органів з питань містобудування та архітектури, а також керівники райдержадміністрацій та міст, голови сільських, селищних та об’єднаних територіальних громад регіону.

За словами заступника голови Рівненської облдержадміністрації Віталія Ундіра, в містобудівному законодавстві відбулися дуже важливі зміни: як в базових законах, так і в державних будівельних нормах. Зокрема, створення місцевих інспекцій держархбудконтролю максимально наблизило дозвільні та реєстраційні функції у сфері містобудівної діяльності до громадян та суб’єктів господарювання.

«Децентралізація системи державного архітектурно-будівельного контролю не лише складова програми реформ в Україні, але й вимога сьогодення. Коли громади готові брати на себе нові функції і повноваження, тоді ці міста та села розвиваються»– підкреслив начальник Управління ДАБІ у Рівненській області Ігор Мічуда.

Він також додав, що Управління готове підтримувати ініціативи місцевої влади та надавати необхідне сприяння та консультативно-методичну допомогу для створення органів держархбудконтролю у складі місцевого самоврядування.

Ще присутніх поінформовано про законодавчі новації у містобудівному законодавстві, що запрацюють вже цього року. Зокрема, нові державні будівельні норми щодо планування і забудови територій.

Впродовж заходу учасники мали можливість проконсультуватися щодо змін містобудівного законодавства, поставити свої питання та отримати вичерпні відповіді.

Джерело: Прес-служба ДАБІ України