Наша мета — увійти у ТОП-20 Doing Business за показником «Отримання дозволів на будівництво», — Парцхаладзе

         В кінці жовтня Світовий банк опублікує новий рейтинг легкості ведення бізнесу Doing Business-2019, який враховує дерегуляційні зміни, зроблені за рік в різних країнах. Наша мета – щоб Україна увійшла в ТОП-20 країн у рейтингу за показником «Отримання дозволів на будівництво».

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, виступаючи на конференції Bimex Innovation Polygon 2018 в Києві.

«Будівельна галузь вимірюється за отриманням дозволів на будівництво. Ми в позаминулому році були на 140 місці серед 190 країн світу. У минулому році —  піднялися на 105 пунктів до 35 місця. І наша мета, над якою ми активно працюємо, в цьому році потрапити в ТОП-20 країн з отримання дозволів на будівництво», — сказав він.

За його словами, минулого року в рейтингу були враховані не всі позитивні зміни, що були зроблені і вже реально працюють. Наприклад, скасування процедури реєстрації декларацій і подвійної процедури отримання техумов пожежної та техногенної безпеки від ДСНС для проектування. Також, введення обов’язкової вимоги про наявність вищої освіти у розробників проекту будівництва та інженерів технічного нагляду, що підвищує якість контролю.

Зараз це вже реально працює, тому ми сподіваємося, що в цьому році їх буде включено до рейтингу», — додав Парцхаладзе.

Він нагадав, що Doing Business є головним індикатором для інвесторів в ухваленні рішення про вкладення коштів в країну. І висока позиція країни в рейтингу означає, що в неї можна інвестувати. За підрахунками експертів Світового банку один пункт в загальному рейтингу Doing Вusiness дає можливість країні залучити до $ 600 млн інвестицій.

Довідково

Doing Business — один з найпопулярніших рейтингів Світового банку, який характеризує стан інвестиційного клімату країни. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності в 190 країнах. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

Джерело: Мінрегіон