У Києві завершилася головна будівельна виставка країни -InterBuildExpo-2018

    У Києві завершила роботу головна будівельна виставка країни –InterBuildExpo-2018, організаторами якої були Будівельна палата України спільно з компанією «Київський міжнародний контрактовий ярмарок», за участі Асоціації міст України, Національної спілки архітекторів.

Учасниками виставки стали  понад 500 компаній з 9 країн: України, Австрії, Білорусі, Латвії, Китаю, Росії, Туреччини, Польщі, Угорщини. Експозиції були розміщені на 25 000 кв.м  виставкової площі, у трьох павільйонах та на відкритому майданчику.

За чотири дні роботи виставку відвідали майже 30 тисяч чоловік.

Міжнародний виставковий центр, де проходила виставка, став місцем зустрічі керівників провідних компаній  будівельного комплексу України, виробників будматеріалів, архітекторів-містобудівників, дизайнерів, дистриб’юторів, фахівців ринку нерухомості. На виставці демонструвалися зразки нових технологій, будівельних та оздоблювальних матеріалів, будівельної техніки тощо.   

Участь у відкритті виставки взяли Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г.Г.Зубко, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і ЖКГ Д.Й.Андрієвський.

 Президент Будівельної палати України, Герой України П.С.Шилюк, виступаючи на відкритті виставки, підкреслив, що будівельна галузь країни підійшла до цієї виставки з хорошими показниками, є стабільне зростання обсягів будівництва, причому це найбільше помітно у  житловому секторі.

«Важливо  відзначити, що ми не просто багато будуємо, а й використовуємо при цьому  новітні технології та матеріали, з застосуванням сучасних форм організації будівництва. Немало зроблено і для модернізації виробничих потужностей, підготовки сучасних кваліфікованих інженерних і робітничих кадрів.  Відповідно на ринку житла з’являється усе більше сучасних, енергозберігаючих та екологічних новобудов», - сказав П.С.Шилюк. 

В рамках виставки пройшла науково-практична конференція на тему «Реконструкція житла масових серій: проблеми та шляхи вирішення», в якій взяли участь розробники нової редакції закону  «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», керівники провідних проектних та будівельних організацій, профільних об’єднань, представники  громадськості.

За словами   Президента Будівельної палати, Героя України П.С.Шилюка,   реконструкція кварталів застарілого житла,  реновація так званих «хрущовок» залишається значним резервом поліпшення житлових умов громадян, оновлення архітектурного обличчя наших міст.

Ця тема далеко не нова, сказав він. З 2007 року існує відповідний  закон, були розроблені пілотні проекти, проте справа не зрушила з місця. Ні забудовники, ні потенційні інвестори, ні самі мешканці  не побачили  в цьому законі надійних правових механізмів для  унормування взаємовідносин усіх учасників процесу.

На сьогодні переважна більшість застарілого житла в країні уже вичерпала свій експлуатаційний ресурс, деякі будинки є навіть аварійними, тому  ефективним розв’язанням проблеми буде знесення таких споруд з наступним  будівництвом  нового, сучасного житла.

Президент Будівельної палати висловив думку щодо проведення спеціального  інвестиційного форуму  для залучення зарубіжних інвестицій у  будівництво нових кварталів житла, а також прийняття відповідної цільової державної програми.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради Д.Й.Андрієвський, який взяв участь у роботі конференції,  підкреслив необхідність  забезпечення надійної соціальної основи даної проблеми, оскільки вона стосується інтересів десятків тисяч громадян – мешканців і власників житла старої забудови.   Для цього слід вести  активну професійну комунікацію влади і громадян, добиватися ухвалення якісних, обгрунтованих законів та нормативної бази.

Директор департаменту Мінрегіону С.Я.Білоус висловив думку  щодо необхідності реновації не лише будинків, а й міських кварталів у комплексі, з відповідною модернізацією інженерних мереж, транспортної інфраструктури.  У цьому контексті є необхідність використання кращого досвіду зарубіжних країн, сказав він.

С.С.Білоус висловив сподівання, що відповідний законопроект, який нині готується Мінрегіоном, пройде належне фахове і громадське обговорення і буде позитивно сприйнятий населенням.

Директор інституту  «ДІПРОМІСТО»  І. І. Шпилевський презентував  науково-дослідну розробку з аналізом законодавчої бази і, виконаний на замовлення Мінрегіону, проект нової редакції Закону  «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».

Учасники конференції заслухали також доповідь директора НДІ будівельних конструкцій, доктора технічних наук Г.  Г. Фаренюка.

В обговоренні питання взяв участь директор Інституту генерального плану Києва С.П.Броневицький. За його словами, на даний час в Києві на території мікрорайонів (кварталів) застарілого житлового фонду площею 388,5 га розміщується 2,5 млн.кв.м  житлового фонду, в якому проживає 112 тис. осіб. Таким чином щільність населення мікрорайонів приблизно складає 290-300 осіб/га. Під час проведення комплексної реконструкції на цих територіях можливе нове житлове будівництво з обсягами житлового фонду на етап 20 років до 1 млн.кв.м, а на віддалену перспективу більше 5 млн.кв.м житла. Це дозволить збільшити щільність населення до 450 осіб./га, сказав С.П.Броневицький.

Свої пропозиції щодо зазначеної проблеми також висловили виконавчий директор Асоціації міст України О.В.Слобожан,  президент Національної спілки архітекторів В.М.Гусаков, перший віце-президент УСПП С.М.Прохоров, професор Національної академії державного управління, доктор економічних наук В.П.Ніколаєв, керівник лабораторії Інституту громадського здоров’я ім. Марзєєва, доктор медичних наук В.М.Махнюк, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів І.М.Салій та інші.

    В рамках Міжнародної будівельної виставки пройшла конференція «Напрями та шляхи розвитку міст України та об’єднаних територіальних громад».

У конференції взяли участь керівники багатьох міст країни, представники органів місцевого самоврядування та державного управління, профільних громадських об’єднань, галузевої науки.

Перед учасниками зібрання виступили Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і ЖКГ Д.Й. Андрієвський, заступник міністра Мінрегіону Л.Р.Парцхаладзе.

Учасники конференції обговорили питання врегулювання містобудівної діяльності, формування містобудівної документації, відповідних нормативних вимог та законодавства та ін. Відбулася дискусія за участі голів міських, селищних та сільських рад, голів ОТГ, головних архітекторів громад, в ході якої, зокрема, були підняті питання передачі повноважень у сфері архбудконтролю органам місцевого самоврядування та відміни пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту.

Будівельну палату України представляв Перший віце-президент С.Т.Сташевський.

На виставці вже традиційно були представлені  організації та підприємства -  члени Будівельної палати України. Це, зокрема, компанія  «Ковальська», КНУБА,  корпорація «ДБК-ЖИТЛОБУД» -  флагман на ринку будівництва житла.

Численні відвідувачі експозиції «ДБК-ЖИТЛОБУД»  змогли не лише ознайомитися з сучасними технологіями та матеріалами, які нині використовуються  у виробництві на підприємствах Корпорації, але й прицінитися до нової нерухомості, що пропонується до продажу.  

Джерело: КМКЯ та прес-служба Будівельної палати України