Антикризова рада громадських організацій обговорила стратегічні напрями розвитку промисловості країни

            

        Учасники
  спільного засідання Антикризової ради громадських організацій України та правління Українського союзу промисловців і підприємців  30 березня 2018 року обговорили питання відновлення промисловості країни та пропозиції щодо Стратегії розвитку промислового комплексу України, що наразі опрацьовується в Уряді.

Президент УСПП  А.К.Кінах у своєму виступі зробив оцінку стану реалізації пропозицій, визначених у документі «Платформа економічного патріотизму», задля забезпечення відновлення розвитку промисловості та пріоритетів спільних дій влади та бізнесу на 2018 рік.

В обговоренні взяв участь Президент Будівельної палати України, Герой України П.С.Шилюк, який, зокрема, наголосив на необхідності посилення на реальний сектор економіки впливу держави, яка має визначати тут пріоритети і послідовно забезпечувати їх досягнення.

«Тому ухвалення Стратегії розвитку промислового комплексу, яку зараз готують в Уряді, вважаю справою державницькою, потрібною і важливою. У свою чергу, ми як керівники крупних професійних об’єднань, керівники виробництва,  маємо запропонувати і своє бачення  перспектив розвитку економіки країни», сказав він.

П.С.Шилюк виклав низку пропозицій щодо здійснення модернізації виробничої бази підприємств.

За його словами, законодавець, Уряд повинні запропонувати певні пільгові умови для імпорту нового обладнання і технологій. «Це дозволило б  суттєво оновити виробничі потужності вітчизняного домобудування, залучити додаткові інвестиції. І це слід було б передбачити в Стратегії», - сказав П.С.Шилюк.

На його думку, також дуже актуальним є питання забезпечення підготовки професійних кадрів у промисловості.

«Ми вже зіткнулися з дефіцитом кваліфікованих кадрів, проблемою відтоку їх за кордон, - зазначив П.С.Шилюк. - Намагаємося дещо  виправити своїми силами, зокрема, відродити повнокровну діяльність закладів професійної освіти, оновити їхню навчальну базу, добитися закріплення  робітничих кадрів. Маємо тут сприяння з боку Міністерства освіти і науки, з яким Будівельна палата підписала Меморандум про співробітництво».

Але це має робитися за участі держави, а не спускати все на місцевий рівень, як зараз, наголосив далі він.

П.С.Шилюк висловився на підтримку положення Стратегії в частині посилення ролі Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Міносвіти, інших державних структур щодо заохочення роботодавців до підвищення кваліфікації  працівників, осучаснення професійних стандартів, коригування державного замовлення на підготовку фахівців тощо.

Учасники засідання ухвалили рішення, в якому викладено ряд пропозицій, зокрема,  стосовно  шляхів залучення інвестицій у реальний сектор економіки, усунення випадків невмотивовано надмірного втручання силових, фіскальних структур у діяльність бізнесу.

За вагомий особистий внесок у розвиток будівельної галузі, соціально-економічне зміцнення України А.К.Кінах під час засідання вручив Першому віце-президенту Будівельної палати, члену правління УСПП С.Т.Сташевському почесну відзнаку  УСПП.
    
 
     

     Джерело: Прес-служба Будівельної палати України